בית

בבל , , 16/11/2018

                           

 

פנחס כהן גן מי‮ ‬שנולד‮ ‬עבד‮ ‬אינטלקטואלי‮ ‬ימות‮ ‬כמו‮ ‬כלב‮ ‬סנטימנטלי

מבלי לפגוע בזכויות

תגובה פומבית

20.3.2005


לכבוד עורך "מעריב" מר אמנון דנקנר

לכבוד עורך "מוסף שבת" מר רפי מן

מערכת הנהלה — פקס 03-3610614

רח קרליבך 2, ת"א


הנידון:   תגובה לביקורת שפורסמה במעריב מוסף שבת, עמוד 28 — תחת הכותרת "גורנישט מיט גורנישט" מאת שמעון בוזגלו (המהווה עבירה על חוק לשון הרע).


שלום רב,

נדהמתי לקרוא את דברי השקר של מר בוזגלו, שנמרחים על חצי עמוד. הוא עבר על הדיבר הראשון של הביקורת הקובע שאין להחליף בין הנושא המבוקר לנשוא הביקורת.

בחלק הדן על האמנים הוא מפיץ את בורותו ברבים, וקורא אליה לדגל. הוא מתנהג ככלב המלקק את ידי אדונו האשכנזי ורומס את נשוא ביקורתו המזרחים.

לידיעת קוראי "מעריב", כל האמנים המשתתפים בתערוכה "שפת אם" אינם זקוקים לתערוכה הזו כדי להתפרסם, כולם אוונגרדיים — ולא מסחריים; כמו מר בוזגלו שנאלץ לשקר כדי להתפרנס.

באשר לביקורתו על החלק הטקסטואלי הוא מוכיח שהוא ממש אידיוט. המערב לא המציא שום רעיון פילוסופי מהפכני במשך מאות השנים האחרונות, ההפרטה הסוציולוגית שהאנושות עוברת היא מבורכת, אין לאף  אחד בעלות על כאב, ואין לאף אחד זכות להשפיל נדכא, גם אם שמו בוזגלו.
אינני מכיר את מר בוזגלו, אך אני בטוח שדרכו לא תצלח בעתיד, כי מי שנולד עבד אינטלקטואלי ימות כמו כלב סנטימנטלי.לסיכום: האשכנזים בלחץ כי ספרותם ואמנותם קפואה למעלה מחמישים שנה, והדרך להתבצר היא נטיעת כאוס בין היוצרים המזרחים, ולבוז להם.


 על החתום:

פנחס כהן גן 

אמן עצמאי עכשווי וטוטאלי

ופרופ לאמנות.

(BA, BFA, MFA, PROF)

מען רחוב וילנא 2

 ת"א 63476


 העתק: משרד מבקר המדינה

 ירושלים


פנחס כהן גן: גניאולוגיה

1. נצר לעדת האנוסים מ"אביוני פדותך" טולדו — ספרד 1492.

2. נצר נצרים ל"המדוכאים עלי אדמות", קהילת אמסטרדם 1600-1550

3. נצר למשפחות היהודים (מצד אמי) "מבקשי דרך" שקיבלו את הפריבילגיה לחופש דת ותרבות מעמנואל פוליברט, דוכס סאבויָה, שניתנה בטורינו ביום 4.9.1572  
ברשת מ-26/03/05

cohengan1.jpg

המכתב של פנחס כהן גן

הח'שומה של גורנישט מיט גורנישט

המשך הדיון על "חזות מזרחית" ועל המאמר של שמעון בוזגלו, באתר "העוקץ". >>>

 

יוסי סוכרי אמיליה ומלח הארץ, וידוי

אמיליה היא אישה מזרחית שלא פגשנו כמותה בספרות העברית עד כה. לא מתחנחנת, אינה "חמה" ורגשנית, מתעבת בישול ואינה מנסה "להיקלט" בהוויה הישראלית האשכנזית. והגרוע מכל - היא מפקיעה מהזהות האשכנזית את היקר לה מכל: היא ניצולת שואה. >>>

שולמית הראבן ימים רבים, אוטוביוגרפיה

הספר ימים רבים, אוטוביוגרפיה הוא רטרוספקטיבה של יצירות המספרות על חיי המחברת. האוטוביוגרפיה של הראבן היא מופת הן לחיים בלתי-שגרתיים והן למעשה אמנות. >>>

אלה שוחט על חיקוי ואמנות החטיפה

בעקבות עבודתו של יגאל נזרי "טייגר".
בגווני חום, חתוכה בגיזרה של נמר שהופשט מעורו ותחומה בקצותיה בסרט תכלת - העבודה עשויה משמיכת ילדות של האמן שעליה מופיע דימוי של נמר חי הפורץ מתוך רקע של ג'ונגל. השמיכה היא חתיכה - פשוטה כמשמעה - של התנסות מזרחית. >>>

מאירה שמש בובה מפורקת

חלקי בובות מפלסטיק, 1991. >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית