בית

בבל , , 12/12/2019

                           

 

אלי אשד היום שאחרי האפוקליפסה
לאחר האפוקליפסה וחורבן העולם שנגרם באשמת הדתות הגדולות ,היהדות, הנצרות, האיסלאם וההינדואיזם - שרדו רק כמה עמים בודהיסטים במזרח הרחוק והסינים שחזרו לקונפוציוניזם .
מעתה ואילך, מנהיגיהם אוסרים את המשך קיומם של הדתות המונותיאיסטיות מאחר שהללו עם רעיונות העיוועים האפוקליפטיים שלה על הצורך בחורבן העולם כדי ליצור עולם חדש וטוב יותר - מהווים סכנה למה שעוד נשאר מהאנושות ומכדור הארץ בכלל.
עם זאת מגיעים המנהיגים הבודהיסטים למסקנה שהנזק שנגרם הוא כה גדול עד שכדי לשמר את שפיות דעתם של מי ששרד, לא נותר אלא להקים לתחייה את כל חוזי האפוקליפסה ולהעניש אותם על מה שגרמו.
באמצעים מדעיים שונים שאין צורך לפרט, מוקמים לתחייה אישים שונים, ובהם הנביא יחזקאל שחזיונותיו על מלחמת גוג ומגוג יצרו את הבסיס הרעיוני לאפוקליפסות ,את יוחנן מחבר ספר החזיונות הנוצרי שבו הופיע חזיון המפורסם ביותר של האפוקליפסה, את האסטרולוג נוסטרדאמוס שחזה בפרטי פרטים את האפוקליפסה של העתיד. כל אלה ורבים אחרים מואשמים בתחזיות שהגשימו את עצמן ואילולא כך יתכן שהדברים לא היו מתרחשים כפי שארעו. מוקמים לתחייה ומועמדים למשפט באשמת חורבן האנושות גם מנהיגים כמו היטלר ,סטלין ובן לאדן יוצרי אידיאולוגיות גזעניות כמו המלחין וגנר ,יוליוס שטרייכר , יוסטון צ'מברלין ,אלפרד רוזנברג ,האידיאולוגים של הגנוסייד ברואנדה , האידיאולוגים של האיסלאם הקיצוני, חיים ויטאל מייסד התפיסה הקבלית הרואה בגויים בהמות השטן ומקובלים גזעניים אחרים.
באשר למנהיגים הפוליטים והצבאיים גזר הדין פשוט :עינויי תופת נצחיים שעליהם לעבור לנצח נצחים על הסבל שגרמו לקורבנותיהם.
אצל האחרים העונש מסובך יותר: כל הנביאים, החוזים והאידיאולוגים השונים טענו שהם חפים מפשע מאחר שלא ידעו שנבואותיהם אכן יתממשו ויביאו לאסון הם טענו כי חזו את העתיד לבוא אך לא שיתממש בעצם נבואותיהם.
טענות אלה נדחות בידי בית המשפט שמגיע לכלל מסקנה שכל אחד מהאנשים האלה, בעצם יצירת נבואותיו ותחזיותיו גרם ליצירת האקלים הרוחני והציפיות הכלליות שהביאו בסופו של דבר ליישומן.
גזר דינם של הפושעים האלה הוא שהות בגיהנום פרטי משלהם ,שבו יהיה עליהם לחזות לנצח - נצחים, דקה אחרי דקה, בכל ההרס והסבל שנבואותיהם המטורפות גרמו לו.
נותר נושא אחד בלבד לדיון: המנהיגים והחוזים למיניהם אכן נענשו, אבל מה על השליחים שלהם, אלה שהפיצו את תורותיהם ? ומה על כל האנשים הקטנים שקראו את נבואותיהם וחשבו עליהם והאמינו בהם ובכך תרמו גם הם ליצירת האפוקליפסה ? האם גם עליהם להיענש באופן דומה, או שתתקבל טענתם שהם היו רק ברגים קטנים במכונה?
נכתב ב-01/01/02
ברשת מ-14/05/02

מטרזן ועד זבנג

הסיפור של הספרות הפופולרית העברית. מטרזן ועד זבנג מציג תיאור מלא, מפורט ומקיף של כל הגיבורים המופיעים בחוברות ובספרים רבים, מימי המנדט והבלש העברי הראשון דוד תדהר ועד סדרת הקומיקס המודרנית "זבנג". >>>

 

מותה של ז'וסטין פראנק

עם כל ההערכה, מחקרו פורץ הדרך של רועי רוזן על ז'וסטין פרנק רחוק מאוד מלהיות שלם. רוזן התעלם לחלוטין, מסיבות הידועות לו בלבד, מכמה אספקטים חשובים מאוד בחייה של פראנק. >>>

ז'וסטין פראנק האחרת

ז''וסטין פרנק האחרת מאת אלי אשד - התייחסות לספרם של ז''וסטין פראנק ורועי רוזן "זיעה מתוקה. >>>

בן לאדן וקפטן נמו

בן לאדן וקפטן נמו מאמר קצר של אלי אשד. >>>

 

פייר בורדייה על הטלוויזיה

הטלוויזיה משנה לא רק את האופן שבו אנו רואים את העולם, אלא גם את העולם עצמו. בורדייה, הסוציולוג הצרפתי, מפרק את המנגנונים הנסתרים של הצנזורה והצנזורה העצמית של הטלוויזיה ואת התחבולות שבאמצעותן היא מייצרת שיח ודימוי. >>>

יקי מנשנפרוינד אקדמיה - נפילתה של האימפריה האחרונה

סאטירה שחורה העוסקת באוניברסיטה מנקודת מבט ביקורתית, יצרית ומשועשעת. האוניברסיטה מתוארת כאימפריה רבת כוח, שוקקת פרברסיות, משחקי כוח ושקרים. יותר משהיא מעודדת מחשבה חופשית ויצירתיות אינטלקטואלית היא חונקת אותן, ומקבלת רק את מי שאינו מערער על סמכותה. >>>

סילווין בול אי-משמעת והתקוממות בארכיטקטורה

על אודות כמה הופעות של האי-סדר ואי-צורה בארכיטקטורה ובמזרח התיכון. >>>

רם קולהאס אז מה בעצם קרה לאורבניזם?

"מאחר שאיננו אחראים, עלינו להיעשות בלתי אחראים. בנוף של תועלתנות גוברת ושל חוסר יציבות, האורבניזם לא חייב עוד להיות הנכבדה שבבחירותינו; האורבניזם יכול לקחת את עצמו בקלות, להיעשות 'מדע עליז' - אורבניזם קל. >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית