בית

בבל , , 20/9/2020

                           

 

רחלי רוטנר הצד האחר של העולם
הצד האחר של העולם

 

© בבל ומשכל, 2008
דאנאקוד: 462-373
שם מקורי: The Other Side of the World
מס' עמודים: 122
מחיר קטלוגי: 98
עורך: שרון רוטברד
עיצוב גרפי: יובל סער

 

קולי

בלילות היינו הופכות לגיבורות-העל שהמצאנו בגיל תשע. >>>

ספרים ריקים

לפעמים היא משתעשעת במחשבה לבצע תעלול עצום בגודלו, כמו להזמין את האיש שהיא אוהבת אל דירתה, ולהוביל אותו אל הספרייה השעונה אל פינת הקיר שבחדרה; להוביל לשם כבדרך אגב, כאילו התכוונה לגשת אל השידה, או החלון. >>>

 

חברים דמיוניים, אהובים חלומיים, זיכרונות רחוקים. ספר הביכורים של רחלי רוטנר, הצד האחר של העולם, הוא יצירת קומיקס למבוגרים המורכבת משני סיפורים (”חלום”, “בית”) ונובלה (”שער”).

רוטנר משלבת באופן יחודי מציאות ופנטסיה תוך ערבוב סגנונות רישום מגוונים. המסע מהחלום אל הבית שהיא רושמת עובר דרך נושאים כילדות והתבגרות, זהות ואהבה. כל אחד מהסיפורים מנסה לברר את הקשר בין העולם הפנימי הסגור ועולם המציאות שרוחש סביבו, ולמשש את הרווח הקר שנשאר ביניהם.

 

חלום

פרק ראשון מתוך "הצד האחר של העולם" >>>

 

הארי מאת'יוס, סוכן סי-איי-אי?

על "הצד האחר של העולם" : "מתבקש לומר: אל תחמיצו את הספר הזה. יש בו הרבה יותר מכפי שנראה לעין בעיון שטחי."
על "חיי בסי-איי-אי": "בתחילת שנות ה-70, בשל שרשרת של צירופי מקרים בלתי-מתקבלים על הדעת, הסתובבה בפריז שמועה עיקשת שהארי מאת'יוס, הסופר האמריקני שחי אז בפריז, הוא סוכן סי-איי-אי. החשד הזה התגבר עוד יותר בכל פעם שמאת'יוס ניסה להזים את השמועה. משלא עלה הדבר בידו, הוא קיבל עצה מידידיו לשחק את התפקיד, כי הרי ברור שסוכן אמיתי לא יחשוף עובדה זו ברבים."
בועז כהן על חמישה ספרים חדשים, ביניהם ספריהם של רחלי רוטנר ושל הארי מאת'יוס. גלובס >>>

ערוץ החיים הרעים

"יש ספרים שנכתבו עלייך בלי שידעת, שמסיעים אותך בזמן ובמרחב הרגשי של עצמך אל גיל ההתבגרות הנצחי של הנפש, ספרים שלוחשים לך את כל מה שהדחקת ונלחמת בו, שהקריאה החוזרת והנשנית בהם אינה מקלה על עוצמת הצריבה הפנימית. להשתעשע במחשבה על מוות. לבחור במוציא להורג שלך. לאהוב אותו משום שהוא זה שישחרר אותך מהסבל הבלתי אפשרי שבו את שרויה ולאהוב אותו על כך. שום קנגורו לא יעזור, רק את, וזה הדבר שמעורר אהדה לדמות המספרת יותר מכל - הרצון שלה הנחוש והפריך כל כך להיחלץ. היכולת לעמוד זקופה ולהשיב מלחמה נגד התודעה שלך עצמך, כנגד כל הסיכויים. כי הרי הניצחון האמיתי הוא לחיות את הפיצול הפנימי, לקבל אותו כחלק ממי שאת, נדמה לי שרק כך התאפשר לרוטנר ליצור את הספר הזה."
ליאת אלקיים על ספרה של רחלי רוטנר "הצד האחר של העולם", מוסף ספרים, הארץ >>>

ספרות מצויירת

"'הצד האחר של העולם' מפתיע ורגיש ונפלא. מיה סלע לא ידעה שאפשר לצייר ככה ספרים."
מיה סלע על ספרה של רחלי רוטנר "הצד האחר של העולם", ידיעות תל אביב >>>

שחור מופשט

"'הצד האחר של העולם', ספרה הראשון של רחלי רוטנר, מתקיים בתוך יקום קודר ומטריד, שלוקח חלק מרכזי במה שעוד יהפוך לגל הנובלות הגרפיות בישראל . עמית קלינג מוצף בדיו שחור".
עמית קלינג על ספרה של רחלי רוטנר "הצד האחר של העולם", נענע 10 >>>

 

נמרוד קרת מופע הקסם התאילנדי

וריאציה על די.ווי.די. ניקוי מתוצרת תאילנד >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית