בית

בבל , , 12/8/2020

                           

 

פיליפ מרטין דרך הזן בימי דיכאון
zen path through depression

על הכריכה: "ספירלת חול" / צילום: אמנדה הול, גטי אימג' בנק

 

© בבל ומשכל, 2008
דאנאקוד: 462-361
שם מקורי: The Zen Path through Depression
מס' עמודים: 190
מחיר קטלוגי: 88
סדר: אילנה לאסרי
עריכת תרגום: תמי בורשטיין
תרגום מאנגלית: רוני פרידמן
עיצוב עטיפה: יובל סער

 

"כשהייתי בן שבע-עשרה, יצאתי עם שני חברים למסע בסירת קאנו במרחבים הפראיים של צפון חבל אונטריו בקנדה [...] חמישה ימים לאחר תחילת המסע גילינו שאנחנו אבודים לחלוטין [...] כאשר מצאתי את עצמי, בגיל שלושים ושבע, שרוי בדיכאון עמוק, החוויה היתה דומה מאוד למה שחוויתי באותו טיול מחנאות. שוב הייתי אבוד באזור לא מוכר, מפחיד ועם זאת יפהפה. המפות שהתרגלתי לסמוך עליהן לא הציגו את האזור שנמצאתי בו.

"תמיד נעזרתי בתרגול בודהיסטי כדי להתמודד עם מצבים קשים, אבל במקרה זה לא היה בו די [...] התמדתי בו בעודי מנסה למצוא דרך לקשור בינו לבין מה שעובר עלי. בסופו של דבר גיליתי שתנועת הנפילה מטה של הדיכאון מאפשרת לי להשתקע באופן עמוק ומלא יותר בתוך חיי, ושבהשתקעות זו טמונה הזדמנות נהדרת ללמידה, להיפתחות ולגדילה. התברר לי שאני יכול להכניס את הדיכאון אל מרחבי התרגול הבודהיסטי שלי, ולמדתי שגם אחרים יכולים לעשות את זה – בלי קשר לנטיות הרוחניות האישיות שלהם.

"זהו מדריך למרחבים שהם הדיכאון. הספר מראה כיצד להשתמש במשאבינו האישיים וכיצד ללמוד לקרוא את הסימנים סביבנו ולהקשיב להם בלב פתוח לרווחה".

פיליפ מרטין מתרגל בודהיזם יותר מעשרים וחמש שנה. במשך עשרים שנה היה עובד סוציאלי פסיכיאטרי ומתאם טיפול, והוא גם מנחה סדנאות. הוא מתגורר במיניאפוליס, מינסוטה.

 

דרך הזן בימי דיכאון: הקדמה

כשהייתי בן שבע-עשרה, יצאתי עם שני חברים למסע בסירת קאנו במרחבים הפראיים של צפון חבל אונטריו בקנדה. היינו לבדנו, וברשותנו רק סירות הקאנו שלנו וכמה מנות של מזון יבש. איש מאיתנו לא היה טייל מנוסה. >>>

לעצור כדי להאזין

המקום האפור שהוא הדיכאון יכול להיות מאיים ומבלבל. בין שנקלעתם לשם בעבר ובין שלא, כל פעם שונה מקודמתה. לעתים תרגישו אולי שאתם נמצאים במדבר קר, חסר חיים ובודד. במקרים אחרים תרגישו שאתם ביער עבות, חשוך ורוחש חיות איומות שאורבות בצללים מחוץ לשדה הראייה. >>>

 

דרך הזן

"הסופר האמריקני פיליפ מרטין, כתב ספר על התמודדות עם דיכאון מתוך התנסותו האישית הכואבת. בדרך להחלמתו הוא גייס כלים בלתי שגרתיים לאדם המערבי, תוך תרגול זן ובודהיזם מסורתי. מרטין רואה בדיכאון הזדמנות ללמידה, להתפתחות ולצמיחה. שיחה אופטימית על נושא מדכא."
נעמה שרמן בשיחה עם פיליפ מרטין, מחבר "דרך הזן בימי דיכאון". חיים אחרים >>>

להסתכל לדיכאון בלבן של העיניים

"הספר "דרך הזן בימי דיכאון" הוא לא עוד ספר שינסה לנער אתכם מהדיכאון שלכם ולשים אותו מאחוריכם - להיפך. הוא ישקיע אתכם בתוכו ויכריח אתכם להבין אותו ולהתמודד איתו, כי רק אז תוכלו לצאת מזה חזקים ומחוזקים. המלצת קריאה מדכאת אבל יעילה."
קטי קמחי על ספרו של פיליפ מרטין "דרך הזן בימי דיכאון". Mako >>>

 

מישל וולבק אפשרות של אי

מי מביניכם ראוי לחיי נצח?

דניאל הוא קומיקאי ציני שעשה קריירה מטאורית מבדיחות מרושעות ונבזיות על מין, מוצא, דת וגזע.
סיפור החיים שלו הוא רדיפה אחר אהבה, מין ונעורים, ובריחה מהשיעמום, מהבדידות ומהזיקנה. >>>

יואל כהן המתריע מדימונה

ב-26 באפריל 1986 הותכה ליבת הכור הגרעיני של צ'רנוביל שבברית המועצות לשעבר, וגרמה לתאונה הגרעינית והסביבתית החמורה ביותר בהיסטוריה של המאה העשרים. כמה חודשים אחר כך, ב-5 באוקטובר 1986 פרסם הסאנדיי טיימס הלונדוני כתבה על תוכנית החימוש הגרעיני של ישראל. >>>

ז'ורז' פרק איש ישן (ההתחלה)

"תחילה זו רק מין לאות, עייפות, כאילו שמת לב פתאום שזה זמן רב, זה כמה שעות, אתה אחוז אי-נוחות זדונית, משתקת, בקושי מכאיבה ועם זאת בלתי נסבלת, התחושה המבחילה והחונקת שאתה נטול שרירים ועצמות, שאתה שק מלט המצוי בין שקי מלט. >>>

הרמן מלוויל בארטלבי

הנובלה המפורסמת של מלוויל בתרגום דפנה לוי. התפרסמה לראשונה ב"המעורר" 2. >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית