בית

בבל , , 17/9/2021

                           

 

ברט איסטון אליס לונאר פארק
lunar-park.jpg

ברט איסטון אליס, 1990 / מריו רואיז, Time & Life / Getty Images

 

© 2005
© Bret Easton Ellis, 2009
דאנאקוד: 462-354
שם מקורי: Lunar Park
מס' עמודים: 399
מחיר קטלוגי: 88
סדר: אילנה לאסרי
עריכת תרגום: מורג סגל
עיצוב הסדרה: אנקטי
הספרייה של בבל - עורך הסדרה: שרון רוטברד
תרגום מאנגלית: רונית ליברמנש
עיצוב עטיפה: יובל סער
עיבוד מחשב לעטיפה: יובל סער

 

ברט איסטון אליס נולד ב- 1964בלוס אנג'לס לאב שעסק בנדל"ן ולאם עקרת בית. לאחר גירושי הוריו ב-1982 (על פי תביעתה של אמו), הוא גדל עם אמו בפרוור בעמק סן פרננדו.
אליס, מחברם של רומנים וסיפורים קצרים, נחשב לאחד מהסופרים הבולטים, הפופולריים והשנויים במחלוקת של דורו. הוא נשוי לשחקנית ג'יין דניס, הם מתגוררים בפרוור שקט במדינת ניו יורק ומגדלים את בנם המשותף רובי ואת בתה של ג'יין שרה. בנוסף לעבודתו הספרותית, אליס מרצה בסדנה לכתיבה יוצרת בקולג' המקומי.

הרומן האוטוביוגרפי לונאר פארק הוא ספרו השישי, והראשון שנכתב בזמן עבר. אליס הקדיש את הספר לזכרו של חברו הקרוב מייקל וייד קפלן, ולזכר אביו רוברט מרטין אליס, שהיה מקור ההשראה לדמותו של פטריק בייטמן, גיבור ספרו השלישי פסיכופת אמריקאי.

הגם שהאירועים המתוארים בספר עשויים להצטייר כמעוררי חלחלה, עליכם לזכור דבר אחד בעודכם אוחזים בו בידיכם: כל זה אכן קרה, וכל מילה אמת.

 

ההתחלות

"אתה דומה לעצמך להפליא."
זוהי שורת הפתיחה של לונאר פארק, ופשטותה הלקונית היתה אמורה להוות חזרה על דפוס צורני, מעין הד לשורת הפתיחה של הרומן הראשון שלי, מתחת לאפס. >>>

 

פסיכופת

"ברד המילים, הרעיונות המתעתעים וההתשה הנפשית הכרוכים בקריאת 'לונאר פארק', שווים רק עבור הסוף המהמם, המזכך, סוגר המעגל, הכתוב בסגנון אחר לחלוטין, כמו להראות שלג'אגלר יש עוד טריק אחרון מנצח בשרוול. הספר עומד בפני עצמו גם עבור מי שעורך היכרות ראשונה עם ברט איסטון אליס, אבל בעל כורחכם הוא יגרה אתכם לטבול בכוס התרעלה המוגזת של יצירותיו הקודמות."
יבודה נוריאל על ספרו של ברט איסטון אליס "לונאר פארק", 7 לילות, ידיעות אחרונות >>>

פסיכו אנליזה

סמי דואניאס משוחח עם ברט איסטון אליס על ספרו "לונאר פארק", Timeout גליון 339 >>>

איסטון אליס כותב את ספרו האחרון

"'מתחת לאפס' פרסם אותו עוד לפני שגמר קולג'. 'פסיכופת אמריקאי' הפך אותו לסנסציה. ו'גלאמורמה' חידד את מעמדו כסופר מושמץ ונערץ. ב'לונאר פארק' הכאילו אוטוביוגרפי, שיוצא עכשיו בעברית, הוא ממשיך לדלג בין מציאות לבדיון, בין אלימות לאדישות, בין צחוק לרצינות. אבל זה לא יימשך עוד הרבה זמן."
דן שדור, שהוציא לאור את "פסיכופת אמריקאי" מדבר עם ברט איסטון אליס על ספרו "לונאר פארק", תרבות מעריב NRG >>>

כרטיס ללונה פארק

"'לונאר פארק' של ברט איסטון אליס, מי שכתב את 'פסיכופת אמריקני' ונחשב לאחד הסופרים השערורייתיים בארצות הברית, הוא סיפור סמי-ביוגרפי על סופר מופרע שהוא סלב על."
"המסיבה": פרק מתוך ספרו של ברט איסטון אליס "לונאר פארק", YNET >>>

לונאר פארק

"אולי לא הכי עמוק, אך העין המרחפת הרואה את הפנים והחוץ מתארת בדיוק נמרץ וכואב כזה לאורך כל הספר. האם הספר אמין? החלק הראשון האוטוביוגרפי לכאורה מעניין מאוד ויותר מזה, החלק השני הופך להיות ספר שונה לחלוטין. משלב זה הספר מזכיר במידה רבה את ספריו של סטיבן קינג. קוראים המוכנים לשקוע בתערובת כזאת ייהנו מכל דף ודף. אני חייב להודות שספרי אימים מהסוג הזה לא ממש מרשימים אותי, אם כי האימים והחרדות עבדו גם עלי."
דן לחמן על ספרו של ברט איסטון אליס "לונאר פארק", אימגו >>>

ספר חדש למחבר "פסיכופת אמריקאי"

"ספרו השישי של המחבר האמריקאי ברט איסטון אליס הוא רומן אוטוביוגרפי לכאורה, בו נשזרים אירועים פנטסטיים וריאליזם נוקב ויחד מערערים את גבולות הבדיה והמציאות."
NRG >>>

על "לונאר פארק"

"הקריאה ב'לונאר פארק' משולה לנסיעה מענגת ומסחררת כאחת ברכבת הרים בלונה-פארק: מהירה, קצבית, בלתי ניתנת לעצירה ואין בה רגע דל אחד. הגיבור בספר מבוסס על דמותו של אליס ואף נושא שם זהה, דבר המקשה להבדיל בין האמת לדמיון בספר (וזאת ככל הנראה היתה כוונתו של אליס). יש הרבה סממנים ביוגרפיים בספר זה והספר נע בקלילות בין מציאות ובדיון."
נוריתהה על ספרו של ברט איסטון אליס "לונאר פארק", Global Report >>>

 

פרד וארגס האיש ההפוך

ביום שלישי נשחטו ארבעה כבשים בוֵנְטֵבּרוּן, באלְפִּים. וביום חמישי, תשעה בפְּיֵירְפוֹר. "הזאבים, " אמר זקן אחד. "הם יורדים עלינו."
השני רוקן את כוסו, והרים את היד. "זאב אחד, פְּיֵירוֹ, זאב אחד. לא ראית אף פעם חיה כמוה. שיורדת עלינו. >>>

קלי לינק דברים מוזרים קורים

דברים מוזרים קורים בסיפוריה של קלי לינק: איש מת שולח מכתבים לאשתו, חייזריות בלונדיניות פולשות למנהטן, זוג בירח דבש משתתף בתחרות יופי אפוקלפיטית, בלשית צעירה ניזונה מחלומות.

קלי לינק מתמרנת בין ריאליזם ופנטזיה, בשטח ההפקר שבין אליס מונרו וג'יי קיי רולינג. >>>

פרנסואה טריפו הכול התחיל בשבירת הקרח

היה חשוך מאוד באולם שבו עבד היצ'קוק, שעה שעל המסך רצה הלוך וחזור ברצף סצינה קצרה, שבה קרי גראנט ובריז'יט אובר משיטים סירת מנוע. בחשכת האולם הצגנו עצמנו, שברול ואני, בפני אלפרד היצ'קוק, והוא ביקש מאיתנו להמתין לו בבר של הסטודיו שבצידה השני של החצר. >>>

רחלי רוטנר קולי

בלילות היינו הופכות לגיבורות-העל שהמצאנו בגיל תשע. >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית