בית

בבל , , 21/9/2019

                           

 

אדוארד אבי כנופיית המקלות בגלגלים
monkey-wrench-hcover.jpg

אדוארד אבי, טוסון, אריזונה, 1986 / Terrence Moore

 

© Copyright © 1975, 1985, by Edward Abbey
© בבל ומשכל, 2010
דאנאקוד: 462-377
שם מקורי: The Monkey Wrench Gang
מס' עמודים: 512
מחיר קטלוגי: 98
סדר: אפרת ניר
עריכת תרגום: רחל הלוי
הספרייה של בבל - עורך הסדרה: שרון רוטברד
תרגום מאנגלית: מתן קמינר
עיצוב עטיפה: יובל סער

 

ג'ורג' וושינגטון היידיוק, חובש לשעבר בכוחות המיוחדים וחובב פצצות, בירה וטבע, חוזר מווייטנאם לביתו ביוטה ומגלה שאנשי עסקים, פוליטיקאים ומכונות חברו יחדיו כדי להחריב את הטבע הנדיר של ארץ המדבר האהובה שלו באמצעות שורה של מיזמי ענק מיותרים.
בדרך הוא פוגש עוד שותפים לזעמו: בוֹני אַבְּצוּג, מחבלת יהודייה ופמיניסטית שגלתה מהברונקס, סלדום סין סמית', מדריך טיולים ומגדל אבטיחים מורמוני שחי באושר עם שלוש נשים שונות, ודוק סארוויס, רופא כירורג עשיר שתחביבו שריפת שלטי פרסומת.
בהשראת גיבורם נד לוּד, אותו אורג בריטי אגדי בן המאה ה- 18 שכדי להגן על פרנסתו יצא עם חבריו להרוס את המכונות הראשונות, מחליטים הארבעה שכדי להגן על הטבע עוצר הנשימה של ארץ הקניונים וכדי "לשמור על הכול כפי שהיה" יש לעבור לפעולה ישירה.
"כנופיית המקלות בגלגלים" יוצאת למסע הרס יצירתי במטרה לפגוע בכמה שיותר דחפורים, מכוניות, גדרות תיל, רכבות פחם, גשרים, מכרות וכבישים. וכול זה הוא רק הקדמה לדבר האמיתי: פיצוץ סכר גלן קניון.

"כנופיית המקלות בגלגלים", רומן המופת הקומי של אדוארד אבי, נחשב לאחד הספרים האהובים, המשפיעים והפולמוסיים ביותר שראו אור בארצות הברית במחצית השנייה של המאה ה- 20.

 

פרולוג: אחרית הדברים

תמה ונשלמה בנייתו של גשר חדש בין שתי מדינות ריבוניות בארצות הברית: שעה לשאת דברים. שעה לדגלים, לתזמורות ולרטוריקה טכנו-תעשייתית בהגברה אלקטרונית. שעה לנאוּם בפני הציבור.
הציבור מחכה. הגשר מקושט בדגלונים, בסרטים ובכרזות זרחניות, מוכן ומזומן. >>>

דאגלס ברינקלי פתח דבר: על אדוארד אבי ו"כנופיית המקלות בגלגלים"

מוזר לחשוב עליו עכשיו, מסתתר בקניונים המסתוריים של רמת הקולורדו כמו איזה מחפש-זהב בודד מספר של ב' טראוֵון. אדוארד אבּי – גרום, מסוקס, ופרוע בקפידה עד לקצה זקנו המדובלל והלא-אופנתי – הציג את עצמו במשך יותר משלושים שנה כשומר הראש של המערב האמריקאי הצחיח. >>>

 

ליל הגשרים

"ספר שירחיב את הלב לכל שוחר חירות שעדיין חולם לעצור את הקידמה."
גליה יהב על ספרו של אדוארד אבי "כנופיית המקלות בגלגלים", 7 לילות >>>

תעצרו את הרכבת

"עוד לפני שהספר גורם לנו אושר קיומי ולפני שהדמויות הופכות בלתי נשכחות ולפני שהבנו שיש רובד נוסף בכל פרק בעלילה, הספר הוא קודם כל מצחיק עד דמעות ונדיר הוא המקרה שאני מוצא עצמי צוחק בקול רם, בתקווה שהשכנים לא ישמעו."
על ספרו של אדוארד אבי "כנופיית המקלות בגלגלים", מגזין המושבות >>>

שם לי בצל - עשרת הגדולים (20/03/10)

"נסיכת הסיפורים הקצרים, האישה הכי מדליקה על הפלנטה (יחד עם סקרלט תומס), בעלת המוח הכי תוסס, מיוחד ומצחיק בסביבה: קלי לינק, עושה לי את זה ובגדול בשבועיים האחרונים עם קובץ הסיפורים המופלא שלה “דברים מוזרים קורים”. הבחורה הזו והסיפורים שלה הם פשוט כיף טהור, ועד שאעלה ביקורת מסודרת לבלוג אתם פשוט מוכרחים לקרוא אותם אם אתם אוהבים את עצמכם. נו קידינג."
על ספריהם של קלי לינק, אדוארד אבי וקארל ויוסף צ'אפק, פריק, מגזין אלטרנטיבי >>>

זעם כנגד המכונה

"אדוארד אבי היה איש אמיתי שחי עד 1989 ובנה מיתוסים שנועדו לספק את תשוקתו של כל פעיל סביבתי המתוסכל לנוכח מגמות הפיתוח לשם פיתוח."
ערן בן ימיני על ספרו של אדוארד אבי "כנופיית המקלות בגלגלים", הארץ ספרים >>>

פרחחי האקולוגיה

"על חדוות החבורה המתקבצת סביב רעיון אקולוגי משותף. 'כנופיית המקלות בגלגלים' הוא ספר פולחן שלא איבד את התנופה."
תלמה אדמון על ספרו של אדוארד אבי "כנופיית המקלות בגלגלים", NRG >>>

 

הווארד זין היסטוריה עממית של ארצות הברית

"היסטוריה עממית של ארצות הברית" הוא ספר ההיסטוריה הראשון, אם לא היחיד, המציג את סיפורה של ארצות הברית "מלמטה מלמעלה", מנקודת מבטם של אלה שקולם נעדר מההיסטוריה הרשמית הנלמדת בבתי הספר: אינדיאנים, שחורים, נשים, פועלי תעשייה, מהגרי עבודה. >>>

סנשיין או'דונל המקוננות

ברוכים הבאים לעולמן המסתורי של המקוננות המקצועיות - חברה סודית של נשים שאומנו מלידתן על ידי אמוהתיהן לבכות בהלוויות של זרים גמורים תמורת תשלום נאה.
מֶם היא נצר לשושלת מקוננות מפוארת ואחת מהילדות האמריקאיות האחרונות שנולדו למקצוע הלא חוקי הזה. >>>

מתן קמינר היסטוריה עממית כאן ועכשיו – ראיון עם הווארד זין

ראיון מיוחד עם הווארד זין עם צאת המהדורה העברית של "היסטוריה עממית של ארצות הברית". הראיון נערך באמצעות דואר אלקטרוני בספטמבר ואוקטובר 2006. >>>

לורי מור נותנת

בסרט האחרון שלה המצלמה התעכבה על האגן, אגן הירכיים החשוף, ולמרות שזה לא היה האגן שלה, יצא לה שם של אחת שנותנת.
"יש לך את הגוף לזה," אמרו לה מנהלי הסטודיו בארוחת צהריים בצ'ייסנס. היא הפנתה את מבטה. "הביאס קורפוס," אמרה, בלי לחייך. >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית