בית

בבל , , 19/11/2019

                           

 

דביר צור הפרדס של רג'ינה
regina1.jpg

דמות, 1993, אקריליק על נייר, 104X127, אוסף האמנית / רות שלוס

 

© בבל ומשכל, 2011
דאנאקוד: 462-402
שם מקורי: Regina's Orchard
מס' עמודים: 223
מחיר קטלוגי: 88
סדר ועטיפה: Unknown contrib "1292748164"
עורך: עודד וולקשטיין

 

משה בהיפוך אותיות

משה שקורא לעצמו אפרים, חושב שהוא המשיח החדש. ברגע של אשמה, בטקס בר המצווה שלו, הוא מבין שההשגחה העליונה סימנה ועליו לצאת למסע.
בת לווייתו הקבועה היא ציפור קנרי שמדקלמת פרקי תהילים, ומשימתו היא אריגת כפורת משמותיהם של המתים. >>>

 

העקידה השניה

ביום בו הלך יעקב לעקוד את יצחק אביו היו השמיים מתכת כחולה. הבוגר הושיב את הישיש על בדי האוהל ובדק את חבלי קליפות האשלים. העיניים מוכות היָרוֹד של האיש הזקן שאיבד את מאורן בעקידתו הראשונה הביטו נכוחה וחזו בערפל השמש החורכת. הידיים הרועדות ביקשו כד אטום. >>>

 

רג'ינה מועלם מחכה כבר שנים לשובו של בנה מנשי, שנעלם יום אחד בלי להשאיר מאחוריו הסברים או עקבות. כשאינה יושבת בחדרה שבבית גיל הזהב על-שם למברג ומחכה ליד מכשיר הטלפון היא מחפשת אחרי מנשי ברחובות העיר.
באחד מימי הקיץ נתקלת רג'ינה בגבר שמזכיר לה את מנשי. בעקבות המקרה מתגייסים חבריה בבית גיל הזהב לסייע לה למצוא סוף סוף את בנה האובד. הרוח החיה בחבורת המחפשים הוא אלפרד, איש רב מעללים וסיפורים, שמנסה לחלץ מרג'ינה פרטים מעברה, אולם במוחה של רג'ינה מהבהבים רק זיכרונות מקוטעים של עבר רחוק וקרוב, ודמותו של מנשי לובשת ופושטת לאורם צורה מתעתעת. אט אט הופכים החיפושים אחר מנשי ליצירה משותפת של אנשים המבקשים לקרוא את תולדותיהם הכתובים בדיו הסתרים של השכחה.

 

א. טעתה יותר:

הפרק הראשון מ"הפרדס של רג'ינה". >>>

 

פייפר-קאט קרא את "הפרדס של רג'ינה"

"הפרוזה של דביר צור (יליד 1978) מבקשת להלך בגדולות. כמי שרואה עצמו מושפע מסופרים קונצרטנטיים כיורם קניוק וכס. יזהר (על שניהם כתב צור) הוא מבקש לכתוב פרוזה עשירה ורב-רובדית החורגת פעמים מהריאליזם הצרוף אל הפנטזיה, לעולם הסוד."
רן יגיל על ספרו של דביר צור "הפרדס של רגינה", מעריב >>>

הפרדס של רג'ינה

"לצור ישנה יכולת הקשבה ייחודית לדמויות שוליות, שבאים מזמן ושפה אחרים."
מתי שמואלוף על ספרו של דביר צור "הפרדס של רג'ינה", תרבות ישראל היום, המבוקש 2 >>>

 

ענת הררי הולדת סבתא

רותי, מרגלית, קלודין, אנה ונשים נוספות הן כולן אמהות לנשים בהיריון או סבתות טריות. השינויים המורכבים שחלים ביחסיהן עם בנותיהן בצומת זה בחייהן, והמעבר הטעון אל הסבתאות שהן חוות, מפגישים אותן בקבוצת "מעברים". >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית