בית

בבל , , 4/7/2022

                           

 

הדבר הכי קשה זה להתחיל

מתוך פדרו אלמודובר פאטי דיפוזיה וטקסטים אחרים


הדבר הכי קשה בשביל אחת כמוני, שיש לה כל כך הרבה דברים להגיד, זה להתחיל. קוראים לי פאטי דיפוזיה, ואני שייכת לסוג הנשים שהן גיבורות התקופה שבה הן חיות. המקצוע שלי? סמל מין בינלאומי, או כוכבת פורנו בינלאומית, איך שתרצו לקרוא לזה. החוברות המצולמות שלי, וכמה סרטי סופר 8 נמכרו יפה מאוד באפריקה, בפורטוגל, בטוקיו, בסוהו ובשכונת רסטרו במדריד. בתפקידים הארוטיים שלי, אומרים המבקרים המומחים, יש משהו ייחודי שאי אפשר להסביר, משהו שהופך אותי לאחת ויחידה, ולא נמצא בדרך כלל בסוג הזה של תת-מוצרים. יש משהו מאוד יפה שאמר לי אלפונסו סאנצ'ס: כשאני מבצעת מציצה, הצופה מתרכז רק בהבעה של העיניים שלי, ושל הפה שלי. וזה בגלל שאני קודם כל שחקנית, ולא יעזור לי כלום. ולמה להסתיר את זה? אני אגיד יותר מזה, לא רק שיש לי גוף שמטריף גברים, יש לי גם שכל. אבל את זה אני מראה רק מדי פעם. זה לא בטוב טעם להראות לגברים שמאחורי מראה הבובה המושלמת סטייל בארבי סופרסטאר, מסתתר מוח מיוחס. למרות שלפעמים שווה ללכת עד הסוף עם הקטע של האינטליגנטית. למשל, לפני כמה ימים, במסיבה, פגשתי את המנהל של המגזין הזה.
-אני המנהל של לה לונה, עוד מגזין אחד מני רבים.
אני מתה על המגזין שלך, אמרתי בהתלהבות.
איך זה יכול להיות, אם עוד לא יצא הגיליון הראשון?
לא משנה. כשאני אוהבת משהו, אני אוהבת אותו מהר מאוד.
דיברתי בכזה שכנוע, שגם הוא היה מוכרח להתחנף אלי טיפה.
אני מעריץ גדול שלך, פאטי. החוברת האחרונה שלך, תאומות חזירות, היא מלאכת מחשבת של שנינות וטעם רע. למה שלא תכתבי לנו? המדינה השתנתה מאוד בימים האחרונים. אף אחד לא יתפלא שאישה XXX תציג את השקפותיה בירחון.

כמובן שהסכמתי. זאת אחת ההצעות הכי מקסימות שקיבלתי אי פעם. אני, כמעט כמו כל הנשים מסוגי, תמיד הרגשתי סופרת, גם אם לא כתבתי שורה אחת. יותר מזה, כשבחורה מסוגי כותבת, תמיד יוצאים לה דברים פילוסופיים, כמו ללורליי של אניטה לוס. פילוסופיה. חד וחלק. לא משנה שהנושא הוא את עצמך. אני, למרות הגיל הצעיר שלי, הכרתי הרבה אנשים, אבל את מי שאני מכירה הכי טוב מכולם זה את עצמי. אני מאמינה שלדבר על מה שאת מכירה זו מחווה של הגינות כלפי הקוראים. המנהל של המגזין הזה, בכל אופן, כיוון אותי: תכתבי על מה שקורה, לא משנה מה. ואני חשבתי :'מה שקורה' קשור ליכולת לגרום לדברים לקרות. ולי יש יכולת כזאת, במינון רציני. אני מה שקורה. זאת אומרת, מיד השתכנעתי שהדבר הכי טוב והכי מעניין זה אני בעצמי. ונורא מצא חן בעיני שחשבתי על זה, כי הנושא לא רק נראה לי מחובר למה שקורה, אלא גם די מקורי - כי עד עכשיו אף אחד לא חשב לדבר עלי.
אבל אני אכתוב גם על העולם, או החיים, איך שתקראו לזה. זאת אומרת, אני אספר גם על החברות שלי, מארי פון אתיקה ואנה קית. הן חסרות כל חשיבות, מפלצתיות אפילו, אבל בגלל שהן מעבירות את כל הלילות ברחוב, אפשר ללמוד מהן הרבה דברים.
462-124b.jpg

דונאטיין אלפונס פרנסואה (המרקיז) דה סאד ז'וסטין או יסוריה של המידה הטובה

ברומן פורנוגרפי ופילוסופי זה מתאר המרקיז דה סאד את סיפור תלאותיה של ז'וסטין, בתולה מהוגנת וצדקת ואת סיפור מסעה הקצר והמיוסר בעולמו של סאד: עולם שכולו רוע צרוף ומנומק, שיש בו אולי השגחה, אבל אין בו אלוהים. >>>

סם שפרד לשוטט בגן עדן

בקובץ היפהפה הזה של מעשיות, שפרד בוחן את היחסים בין גברים ונשים, אבות ובנים, את מקומו של האדם בטבע, מושגים כמו "גבריות" ו"העמדת פנים" וחושף בהומור את הנעשה מאחורי הקלעים של תעשיית הקולנוע. >>>

דוד פרלוב פרלוב כעובר אורח 3

דוד פרלוב פרלוב כעובר אורח 2

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית