בית

בבל , , 24/10/2020

                           

 

מארק ון דר יאכט
Marek Van Der Jagt
אוסטריה

מארק ואן דר יאכט הוא פילוסוף וינאי. ספרו הראשון "הסיפור של הקרחת שלי" זכה בשנת 2000 בפרס Anton Wachter, פרס ספרותי חשוב המוענק אחת לשנתיים לרומן ביכורים שנכתב בשפה ההולנדית.
לאחר פרסום תוצאותיו של מחקר מדעי שנערך בשנת 2001 על ידי צוות בינתחומי שכלל אנשי מחשבים, בלשנים וחוקרי ספרות, התגלה כי למעשה, מארק ואן דר יאכט כבר זכה בפרס זה ב- 1994, בזכות "ימי שני כחולים" , הרומן הראשון של הסופר היהודי-הולנדי הצעיר ארנון גרונברג יליד 1971, לימים מחברם עטור הפרסים של רבי מכר בינלאומיים רבים.

כתוצאה מגילוי זה, הפך ארנון גרונברג, שנחשב עד אז יריבו הפומבי המר ביותר של ואן דר יאכט, לסופר הראשון בהיסטוריה שזכה פעמיים בפרס Anton Wachter, ואילו "הסיפור של הקרחת שלי" הפך לרומן הראשון השני של גרונברג.

הסיפור של הקרחת שלי

מארק ואן דר יאכט הוא סטודנט וינאי לפילוסופיה, השקוע בכתיבת שירה חיפוש נואש אחר L'amour fou, אידיאל האהבה המשוגעת של המשוררים הסוריאליסטים.

סיפורו של מארק מתחיל בבר מפוקפק שבו הוא מקבל מזוודה המכילה בגדים של אימו המנוחה. >>>

 

הסיפור על הקרחת של ג'ון מלקוביץ'

על פי דיווחים בעיתון ההולנדי Volkskrant, עתיד ג'ון מלקוביץ' לביים סרט על פי ספרו של ארנון גרונברג "הסיפור על הקרחת שלי". הספר ראה אור בספרייה של בבל תחת שם העט מארק ון דר יאכט. DutchNews.nl [אנגלית] >>>

ארנון גרונברג

גבר מהדור הישן

"כל אנקדוטה בסיפור משולה לאותו משחק טראומטי מבית הספר היסודי - סטירת לחי, כשהסוטר מתחמק ממך ברגע שאתה מסתובב לראות מי זה היה."
מיקי אנגל על ספרו של מארק ון דר יאכט "הסיפור של הקרחת שלי", טיים אאוט תל אביב, גליון 240 >>>

סיפור גדול על זין קטן

"רומן מצחיק, נועז, שנון ומתעתע שנקרא כמהתלה מקברית, או כווידוי מצמרר ואפלולי בגוף ראשון. ויש גם סיפור מעניין ומטורף לא פחות הקשור למחברו. שווה ביותר ."
יעל ישראל על ספרו של מארק ון דר יאכט "הסיפור של הקרחת שלי", בלוג "עושים רוח", רשימות >>>

המשיח היהודי

בהוצאת פינגווין רואה אור תרגום ל"משיח היהודי", רומן חדש מאת הסופר ההולנדי ארנון גרונברג. ספרו של גרונברג "הסיפור של הקרחת שלי" ראה אור בהוצאת בבל תחת שם העט מארק ון דר יאכט. >>>

ספר חדש לארנון גרונברג

ספרו של הסופר היהודי הולנדי ארנון גרונברג יליד 1971 "מבקש המקלט" רואה אור בימים אלה בהוצאת "חרגול". ספר הביכורים השני של גרונברג "הסיפור של הקרחת שלי" שנכתב תחת הפסבדונים "מארק ואן דר יאכט", יצא לפני כשנתיים במסגרת הספרייה של בבל.
ספר הביכורים הראשון שלו, שהתפרסם כשהיה בן 23, "ימי שני כחולים", יראה אור ב- 2009 בספרייה של בבל. >>>

ההולנדי המעופף

"גרונברג מספר איך הצליח לזכות פעמיים בפרס לספר ביכורים, ומגלה מי חשף לבסוף את התרמית הקטנה שלו."
נטע אחיטוב משוחחת עם ארנון גרונברג על ספר הביכורים שלו "ימי שני כחולים", הארץ, גלריה >>>

איפה מארק?

"מארק ון דר יאכט מת בשנת 1995. כתביו אוספו וזה עתה ראו אור", ראיון עם הסופר ההולנדי ארנון גרונברג באתר NextBook [אנגלית].
ספר הביכורים של מארק ון דר יאכט "הסיפור של הקרחת שלי" ראה אור בהוצאת בבל ב-2007. ספר הביכורים של ארנון גרונברג "ימי שני כחולים" ראה אור בהוצאה בשנת 2011. >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית