בית

בבל , , 29/5/2020

                           

 

דניז סקוט בראון
DSB.jpg

Denise Scott Brown
ארצות הברית

דניז סקוט בראון (נ' 1931) נולדה בזמביה תחת השם דניז לַקוֹבסקי וגדלה ביוהנסבורג. ב־1955 סיימה לימודי ארכיטקטורה בבית הספר AA בלונדון. בשנת 1960 קיבלה תואר שני בתכנון ערים ובשנת 1965 תואר שני בארכיטקטורה - שניהם מאוניברסיטת פנסילבניה, שם גם הכירה את רוברט ונטורי. השניים נישאו ב־1967. ב־1968 העבירו השניים סטודיו באוניברסיטת ייל שהתמקד בארכיטקטורה המסחרית בלאס וגאס. סטודיו זה היה הבסיס לכתיבת ללמוד מלאס וגאס. ב־1969 הצטרפה סקוט-בראון כשותפה למשרד ונטורי-ראוך, והיא ממשיכה לפעול בו עד היום לצד בעלה.

רוברט ונטורי, דניז סקוט בראון, סטיבן אייזנאוור ללמוד מלאס וגאס

ב־1968 יצאו רוברט ונטורי, דניז סקוט בראון וסטיבן אייזנאוור, שלושה מרצים מאוניברסיטת ייל, מלווים ב־13 סטודנטים, לסיור לימודי בלאס וגאס. >>>

 

רוברט ונטורי, דניז סקוט בראון, סטיבן אייזנאוור מה אומר מגרש החנייה של הסופרמרקט או ללמוד מלאס וגאס

"חומרי העבודה של הסוֹפר אינם רק ביטויי המציאות שהוא סבור שגילה; הם כוללים כמות גדולה יותר של ביטויי מציאות שהעמידו לרשותו השפה והספרות של ימיו ושל דימויים חיים מתוך ספרות העבר. >>>

 

הניחה את היסודות

"היא מפרסמת מאמרים בקצב מסחרר, מרצה במוסדות יוקרתיים והספר "ללמוד מלאס וגאס" שכתבה עם בעלה, נחשב למבשר האדריכלות הפוסט-מודרנית. בגיל 80, האדריכלית דניז סקוט בראון, שסללה את הדרך לנשים בתחום, חריפה ונשכנית מתמיד, ולא מהססת לתקוף את עמיתיה הכוכבים, רם קולהאס וזאהה חדיד."
נועם דביר משוחח עם דניז סקוט-בראון, ממחברי הספר "ללמוד מלאס וגאס", הארץ גלריה >>>

זוג אדריכלים תיכננו בניין. מי יזכה בפרס פריצקר?

"העוול שנעשה לאדריכלית דניז סקוט בראון, ששותפה רוברט ונטורי זכה בפרס פריצקר בלעדיה ב-1991, מסמל גם כיום את האפליה של נשים בתחום. עצומה המופצת עתה קוראת לתקן את המעוות."
אסתר זנדברג על דניז סקוט בראון, מחברת "ללמוד מלאס וגאס", הארץ גלריה >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית