בית

בבל , , 8/7/2020

                           

 

וילהלם גנצינו
Wilhelm Genazino

Wilhelm Genazino
גרמניה

וילהלם גנצינו נולד ב-1943 במאנהיים. עבד בכמה עיתונים ככתב וכעורך. ב-1965 התפרסם ספרו הראשון. ספריו זכו בפרסים רבים, בהם פרס ביכנר ופרס קלייסט. מתגורר בפרנקפורט.

אישה, דירה, רומן

שנה בחייו של נער בן שבע-עשרה. ויגנד נזרק מבית הספר התיכון. אמו המאוכזבת מחפשת לו מקום עבודה כשוליה בחברה כלשהי, לא משנה איזו, העיקר שירוויח כסף וילמד מקצוע, אבל הוא משוכנע שאין זה אלא שלב מעבר בדרך לחיים של כתיבה. >>>

 

אישה, דירה, רומן: ההתחלה

בגיל שבע-עשרה התגלגלתי שלא בכוונה לתוך חיים כפולים. מעט קודם הועפתי מבית הספר התיכון והורי לחצו עלי לעבוד כשוליה. לא ידעתי אז באיזה מקצוע לבחור. הייתי אובד עצות אבל רציתי להרגיע את הורי המבוהלים. >>>

 

מחפש מילים

"'אישה, דירה, רומן', ספרו משנת 2003 של וילהלם גנצינו הגרמני, הוא רומן אירוני לא מתפשר על מקומם של בני אדם בעולם נטול יציבות, עולם בו ההסכמות החברתיות נזילות והדימויים הרווחים מתחלפים ללא הרף."
יואב רוזן על ספרו של וילהלם גנצינו "אישה, דירה, רומן". TimeOut >>>

דיוק ייקי מינימליסטי

"אישה, דירה, רומן" לוקח אותנו לשנה קריטית בחייו של נער גרמני שנזרק מבית הספר, אל תוך מה שאמורים להיות החיים עצמם. הנער, ששמו וינגד, מחליט שעליו להיות סופר. [...] יש בו, איזה קסם נפתל שאפשר לשים עליו את האצבע במדויק: הקול של הדובר. מדובר באחד הקולות הצלולים, הכנים והמדויקים ביותר שקראתי לאחרונה בספרות המתורגמת. זה נעשה במין חסכנות ייקית מינימליסטית, אבל דומה כי כל תיאור בספר, כל בחירה של מילה, כל תיאור נסיוני של וינגד, הוא מדויק וקולע."
עמיחי שלו על ספרו של וילהלם גנצינו "אישה, דירה, רומן". מתוך מדור המלצות ספרים של מדור התרבות ב-Ynet. >>>

קודם רומן, רק אחר כך אישה

""אישה", "דירה", "רומן", בעזרת שלוש המילים המרכיבות את שם ספרו מכתיב וילהלם גנצינו היררכיה ברורה של שאיפות חיים. נראה שהאהבה המיוצגת על ידי האישה, הביטחון הפיזי המיוצג על ידי הדירה וההגשמה המקצועית המיוצגת על ידי הרומן הם שיעמדו במרכז הספר, ואז מפציע לו המשפט הראשון - "בגיל 17 התגלגלתי שלא בכוונה לתוך חיים כפולים" - ומעמיד את ההיררכיה למבחן שספק אם יוכרע עד לשורותיו האחרונות של הרומן."
אסף מונד על ספרו של וילהלם גנצינו "אישה, דירה, רומן". מעריב, תרבות >>>

מו"מ עם ספרות ב"אישה, דירה, רומן"

"הרומן של וילהלם גנצינו רווי באבחנות משעשעות ואכזריות לעיתים על אופיים של אנשים ודרכי המפלט שלהם מהמציאות (בין אם באמצעות ישיבה בבארים ובין אם בהזיות ספרותיות) ועל מקומו של צעיר תאב ידע, שאינו מפחד לשאול שאלות."
יותם שווימר על ספרו של וילהלם גנצינו "אישה, דירה, רומן", NRG >>>

על "אישה, דירה, רומן"

"הכיתוב על העטיפה מספר על נער שרוצה להיות סופר, נושא שמושך את תשומת לבי תמיד. סופר כותב על סופר שבדרך. דפדפתי בחנות והגעתי לקטע קצר בו גיבור הספר, נער בן שבע עשרה מתמודד עם שאלת כתיבה. איך הייתי יכול לעמוד בפיתוי ולא לקנות את הספר."
דן לחמן על ספרו של וילהלם גנצינו "אישה, דירה, רומן", e-mago >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית