בית

בבל , , 8/7/2020

                           

 

ברט איסטון אליס
ellis.jpg

Bret Easton Ellis
ארצות הברית

ברט איסטון אליס נולד ב- 1964 בלוס אנג'לס לאב שעסק בנדל"ן ולאם עקרת בית. לאחר גירושי הוריו ב- 1982, הוא גדל עם אמו בפרבר בעמק סן פרננדו.
אליס, מחברם של רומנים וסיפורים קצרים, נחשב לאחד הסופרים הבולטים, הפופולריים והשנויים במחלוקת של דורו. הוא רווק, מתגורר בעיר ניו יורק, ומקדיש את זמנו לכתיבה.

הרומן האוטוביוגרפי לונאר פארק הוא ספרו השישי, והראשון שנכתב בזמן עבר. אליס הקדיש את הספר לזכרו של חברו הקרוב ומאהבו מייקל וייד קפלן, ולזכר אביו רוברט מרטין אליס, שהיה מקור ההשראה לדמותו של פטריק בייטמן, גיבור ספרו השלישי פסיכופת אמריקאי.


ספרים של ברט איסטון אליס שראו אור בעברית:
פחות מאפס (מודן, 1987)
המלשינים (כינרת, 1997)
פסיכופת אמריקאי (שדוריאן, 2002)

לונאר פארק

ברט איסטון אליס נולד ב- 1964בלוס אנג'לס לאב שעסק בנדל"ן ולאם עקרת בית. לאחר גירושי הוריו ב-1982 (על פי תביעתה של אמו), הוא גדל עם אמו בפרוור בעמק סן פרננדו. >>>

 

ההתחלות

"אתה דומה לעצמך להפליא."
זוהי שורת הפתיחה של לונאר פארק, ופשטותה הלקונית היתה אמורה להוות חזרה על דפוס צורני, מעין הד לשורת הפתיחה של הרומן הראשון שלי, מתחת לאפס. >>>

 

פסיכופת

"ברד המילים, הרעיונות המתעתעים וההתשה הנפשית הכרוכים בקריאת 'לונאר פארק', שווים רק עבור הסוף המהמם, המזכך, סוגר המעגל, הכתוב בסגנון אחר לחלוטין, כמו להראות שלג'אגלר יש עוד טריק אחרון מנצח בשרוול. הספר עומד בפני עצמו גם עבור מי שעורך היכרות ראשונה עם ברט איסטון אליס, אבל בעל כורחכם הוא יגרה אתכם לטבול בכוס התרעלה המוגזת של יצירותיו הקודמות."
יבודה נוריאל על ספרו של ברט איסטון אליס "לונאר פארק", 7 לילות, ידיעות אחרונות >>>

פסיכו אנליזה

סמי דואניאס משוחח עם ברט איסטון אליס על ספרו "לונאר פארק", Timeout גליון 339 >>>

איסטון אליס כותב את ספרו האחרון

"'מתחת לאפס' פרסם אותו עוד לפני שגמר קולג'. 'פסיכופת אמריקאי' הפך אותו לסנסציה. ו'גלאמורמה' חידד את מעמדו כסופר מושמץ ונערץ. ב'לונאר פארק' הכאילו אוטוביוגרפי, שיוצא עכשיו בעברית, הוא ממשיך לדלג בין מציאות לבדיון, בין אלימות לאדישות, בין צחוק לרצינות. אבל זה לא יימשך עוד הרבה זמן."
דן שדור, שהוציא לאור את "פסיכופת אמריקאי" מדבר עם ברט איסטון אליס על ספרו "לונאר פארק", תרבות מעריב NRG >>>

כרטיס ללונה פארק

"'לונאר פארק' של ברט איסטון אליס, מי שכתב את 'פסיכופת אמריקני' ונחשב לאחד הסופרים השערורייתיים בארצות הברית, הוא סיפור סמי-ביוגרפי על סופר מופרע שהוא סלב על."
"המסיבה": פרק מתוך ספרו של ברט איסטון אליס "לונאר פארק", YNET >>>

לונאר פארק

"אולי לא הכי עמוק, אך העין המרחפת הרואה את הפנים והחוץ מתארת בדיוק נמרץ וכואב כזה לאורך כל הספר. האם הספר אמין? החלק הראשון האוטוביוגרפי לכאורה מעניין מאוד ויותר מזה, החלק השני הופך להיות ספר שונה לחלוטין. משלב זה הספר מזכיר במידה רבה את ספריו של סטיבן קינג. קוראים המוכנים לשקוע בתערובת כזאת ייהנו מכל דף ודף. אני חייב להודות שספרי אימים מהסוג הזה לא ממש מרשימים אותי, אם כי האימים והחרדות עבדו גם עלי."
דן לחמן על ספרו של ברט איסטון אליס "לונאר פארק", אימגו >>>

ספר חדש למחבר "פסיכופת אמריקאי"

"ספרו השישי של המחבר האמריקאי ברט איסטון אליס הוא רומן אוטוביוגרפי לכאורה, בו נשזרים אירועים פנטסטיים וריאליזם נוקב ויחד מערערים את גבולות הבדיה והמציאות."
NRG >>>

על "לונאר פארק"

"הקריאה ב'לונאר פארק' משולה לנסיעה מענגת ומסחררת כאחת ברכבת הרים בלונה-פארק: מהירה, קצבית, בלתי ניתנת לעצירה ואין בה רגע דל אחד. הגיבור בספר מבוסס על דמותו של אליס ואף נושא שם זהה, דבר המקשה להבדיל בין האמת לדמיון בספר (וזאת ככל הנראה היתה כוונתו של אליס). יש הרבה סממנים ביוגרפיים בספר זה והספר נע בקלילות בין מציאות ובדיון."
נוריתהה על ספרו של ברט איסטון אליס "לונאר פארק", Global Report >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית