בית

בבל , , 4/7/2020

                           

 

הילרי מנטל
hilarym.jpg

Hilary Mantel
אנגליה

הילרי [תומפסון] מנטל נולדה בדורסופ שבמחוז דרבישייר ב-1952. חיה שנים אחדות בבוטצואנה ובערב הסעודית עם בעלה הגיאולוג. כתבה סיפורים קצרים, רומנים ורשימות ביקורת. ספריה זיכו אותה בפרסים רבים, בהם פרס צ'לטנהם ופרס ספר השנה מטעם "סאנדיי אקספרס".
וולף הול, שזיכה אותה בפרס מאן בוקר, בפרס ע"ש וולטר סקוט ובפרס המבקרים האמריקאים, הוא ספרה הראשון הרואה אור בעברית.

הביאו את הגופות

‫ימיהם של האבירים חלפו. בקרוב יצמח טחב בזירת הרמחים. עתה הגיעו ימיהם של המלווים בריבית, ימיהם של מנַכסֵי ספינות אויב ברישיון המלך; בנקאי יושב עם בנקאי, ומלכים הם הנערים שמשרתים אותם. >>>

וולף הול

אנגליה בתחילת המאה השש-עשרה עומדת על סף אסון. אם המלך ימות בלי יורש זכר, תיקרע הממלכה לגזרים במלחמת אחים. לפיכך, מבקש הנרי השמיני לבטל את נישואיו לקתרינה מאראגון ולהתחתן עם אן בולין למרות התנגדות האפיפיור והתנגדותם של רוב שליטי אירופה. >>>

 

"אנשים שחיים בביטחון לא מבינים את ישראל"

הסופרת הבריטית הילרי מנטל הקדישה את חייה לכתיבת רומנים תקופתיים ובהם דמויות היסטוריות שהשיגו כוח בלי שנולדו איתו. אחרי שזכתה בפרס מאן-בוקר פעמיים, הספרים שלה כבשו לא רק את בריטניה אלא גם את העולם. ובנוגע לקולות על חרמות תרבותיים בארצה כלפי ישראל, היא אומרת: "המערב לא מבין את התפוצה הרחבה של האנטישמיות בעולם".
עמיחי שלו מראיין את הילרי מנטל מחברת הספרים "וולף הול" ו"הביאו את הגופות", YNET >>>

וולף הול. הילרי מנטל

"שש מאות וחמישים עמודים על הנרי השמיני נשותיו וחצרו. כבר מן ההתחלה נראה שהספר עומד להיות מבדר ומשעשע. עובדות החיים. תיאורי הזמן הפוליטיקה, הכל מתואר בעט קלה. לכאורה כמעט רומן רומנטי, אך מתחת לפשטות מסתתרת רצינות רבה."
דן לחמן, קראתי ראיתי, בננות >>>

הילרי מנטל / ההתנקשות במרגרט תאצ׳ר

את הסיפור הזה כתבה הסופרת הבריטית הילרי מנטל, שמוכרת לחלקכם מהרומנים עבי הכרס "וולף הול" ו"הביאו את הגופות", שניהם(!) זוכי פרס בוקר: סיפור חכם שכולו היסטוריה אלטרנטיבית על יום בחייו של המתנקש בחיי ראש ממשלת בריטניה. "דמיינו תחילה את הרחוב שבו נפחה את נשמתה", מתחיל הסיפור נגד כיוון ההיסטוריה. המליץ והקדים ניר ברעם. תירגמה מאנגלית ליה נירגד.
״מעבורת״, פרויקט הסיפור הקצר >>>

איך הופכים ספר בן כמעט 650 עמוד לקצר מדי ?

"מנטל לקחה על עצמה משימה נכבדה, תיאור כרוניקה של היסטוריה ידועה מראש, תקופה מרתקת מדברי ימי אנגליה, אבל כזו שכבר נכתב עליה רבות, רומנים, שירים, מחזות, שלא לדבר על עיבודים קולנועיים למכביר. ואם לא די בכך היא בוחרת לעצמה גיבור שעל פני השטח נראה אפרורי למדי. מנטל בוחרת לספר את סיפורה של התקופה, דרך סיפורו של תומס קרומוול ורובו של הספר מתאר בסה"כ כעשור, מתקופת שלטונו של הנרי השמיני. אבל דרך הפריזמה הזאת הצרה לכאורה, היא מצליחה לטוות יריעה רחבה מורכבת ומעמיקה, רומן היסטורי מרשים ואינטליגנטי המתאר בדקדקנות הן את חצר המלוכה, הפאר המלכותי, האינטריגות הכנסייתיות והן את הרחובות הצפופים והמטונפים, המסבאות הדביקות וחיי המשפחה של האנשים הפשוטים."
שמואל הדס על ספרה של הילרי מנטל "וולף הול", אימגו >>>

נאום המלך

" 'וולף הול' הוא רומן היסטורי מהמעולים שנכתבו בשנים האחרונות...הספר כתוב בצורה מרתקת. הסיפור נסמך על עובדות היסטוריות, והקורא נסחף לעומקו ממש כאילו היה זה ספר מתח לכל דבר ועניין. תרגומה של שרון פרמינגר הוא מהטובים שנתקלתי בהם: רהוט, קולח מתובל במידה ומעניק לקורא תחושה של מעורבות כמעט אינטימית בחיי חצר המלוכה ובנבכי התככים המלווים כל יום ויום."
עמליה תמיר על ספרה של הילרי מנטל "וולף הול", NRG >>>

מקור המקורב למלך

"הילרי מנטל טווה בספרה 'וולף הול' תפאורה של תקופה, של ארץ, של עיר, של חצר מלוכה ושל חיים אזרחיים, ומאירה מתוכה דמות אחת פיקחית ומורכבת."
יעל נעמני על ספרה של הילרי מנטל "וולף הול", הארץ ספרים >>>

המלך אמר

"ספרה התובעני והמפעים של הילרי מנטל, הוא בית ספר לכתיבה."
יעל נעמני על ספרה של הילרי מנטל "הביאו את הגופות", ידיעות אחרונות YNET >>>

"החלום שלי הוא להיות איפה שההיסטוריה מתרחשת"

הילרי מנטל, שספרה "וולף הול" שיצא באחרונה בעברית זכה בפרס המאן-בוקר היוקרתי, מספרת בראיון לבועז כהן ב"גלובס" כיצד נולד ספרה האחרון, ומה מקסים ומחריד אותה בו-זמנית ביכולת לרדת לעומקו של הרוע האנושי. >>>

סיפורו של האיש משום מקום שהפך יועצו של הנרי השמיני

"מנטל שופכת אור חדש על דמותו של תומס קרומוול, ומסבירה מדוע היתה צריכה לחכות 30 שנה כדי שתוכל לכתוב על האיש שעלה לגדולה בחצרו של המלך הידוע לשמצה."
מיה סלע משוחחת עם הילרי מנטל על ספרה "וולף הול", הארץ גלריה >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית