בית

בבל , , 4/7/2020

                           

 

עמנואל קארר
Emmanuel Carrere.jpg

2012 Dmitry Rozhkov / Emmanuel Carrère

Emmanuel Carrère
צרפת

עמנואל קארר נולד בפריז ב-1957, הוא סופר עטור פרסים, מבקר קולנוע, תסריטאי ובמאי.

ספרים של עמנואל קארר שראו אור בעברית:

כיתת השלג (ספרית פועלים, 1997)
הצד האחר (ספרית פועלים, 2002)
חלום רוסי (מטר, 2009)

לימונוב

"לימונוב אינו דמות בדיונית. אני מכיר אותו. >>>

 

פתח דבר‪:‬ מוסקבה, אוקטובר 2006, ספטמבר 2007

עד שחוסלה אנה פוליטקובסקאיה בחדר המדרגות של בניין מגוריה, ב–7 באוקטובר 2006, רק האנשים שהתעניינו מקרוב במלחמות צ'צ'ניה הכירו את שמה של העיתונאית האמיצה הזאת, מתנגדת מוצהרת למדיניותו של ולדימיר פוטין. >>>

 

הספר הכי גס שכדאי לכם לקרוא

"'לימונוב' הוא ספר לא טוב. הוא מזוכיסט, נרקסיסט, מעריץ את המלחמה וברור שהוא פשיסט. לא רק זאת: הוא כתוב רע, אין האחדה והוא יותר מדי וולגרי. אז למה בכל זאת כדאי לכם לקרוא אותו?"
רונן טל על ספרו של עמנואל קארר "לימונוב", the post >>>

סוג של לוחם חרות

"והנה לכם עוד סוג של לוחם חרות. אדוארד לימונוב, גיבור ספרו של הצרפתי עמנואל קארר הוא סופר בעצמו. בשילוב של רומן וביוגרפיה מגולל קארר את סיפור חייו הסוערים של לימונוב אשר נחשב לאנרכיסט בצעירותו ברוסיה ושיריו נאסרו לפרסום. מאוחר יותר היגר לארצות הברית שם חבר לחוגי השמאל הרדיקלי ועם קריסת ברית המועצות שב לרוסיה והקים שם את המפלגה הנציונל – בולשביקית."
טל גולדשטיין על "לימונוב", מסע עולמי עם שלושה לוחמי חרות, מגפון >>>

מנפלאותיה של הספרות:

"לקראת סוף הספר 'לימונוב' של עמנואל קארר, אני מוצא את עצמי רוטן או מאוכזב בעקבות ההוראה הדיקטטורית של ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין להוציא מחוץ לחוק את המפלגה הקטנה שבראשה עומד גיבור הספר, אדוארד לימונוב. אחרי שלימונוב כיתת את רגליו ברחבי רוסיה ואסף לו קהל תומכים קטן, עד שסופסוף הוא מצליח, בא פוטין ומחסל את פרי עמלו בהינף יד כי הוא לא מעוניין באופוזיציה כלשהי. הלב נחמץ. רק אז אני נזכר שבעצם מדובר במפלגה פשיסטית בעלת השם מעורר הפלצות – "המפלגה הנציונל בולשביקית". ככה זה בספרות. בלי לשים לב אנחנו מזדהים עם הגיבור גם אם הוא פאשיסט, מיזנטרופ, חסר כל מוסר, ובנאדם דיי נורא באופן כללי (ע"ע גיבוריהם של דוסטוייבסקי ונבוקוב למשל)."
על ספרו של עמנואל קארר "לימונוב", בלוג קורא בספרים >>>

ביוגרפיה מרתקת

"'לימונוב' מומלץ לקריאה משום שהתהפוכות שעברו על גיבורו – נדודים בין שתי האופציות הפוליטית-כלכליות הגדולות של המחצית השנייה של המאה העשרים – הופכות את סיפורו ל"סיפור של כולנו מאז תום מלחמת העולם השנייה". ומשום שדמותו של קארר מעשירה את הסיפור הזה."
אריק גלסנר על "לימונוב", ספרו של עמנואל קארר, 7 לילות והבלוג "מבקר חופשי" של אריק גלסנר >>>

איפה אתם בספר?

"עמנואל קארר נהנה לצעוד על קו התפר שבין ספרות לתיעוד. כמו ב"חלום רוסי", הרומן הקודם שלו שראה אור בעברית, גם ב"לימונוב" הוא מתחקה אחר עבר סובייטי אפל, הפעם באמצעות גיבור אמיתי שהוא "גדול מהחיים" – אדוארד לימונוב. הפלייבוי הכריזמטי נולד בגורקי ב־1943, דילג בין חראקוב למוסקבה, חבר לקבוצות אנרכיסטיות, חי בניו יורק ובפאריס, כתב, נלחם ובעיקר הרגיז. הוא נבר באשפתות אך גם נסק לקוקטיילים מהודרים, ומ־1991 הוא מנהיג את המפלגה הנציונל־בולשביקית ברוסיה ומתגרה בשלטונו הכוחני של פוטין. קארר כותב עליו ביוגרפיה לא שגרתית. הוא מזדהה עם לימונוב אך גם סולד ממנו, ובין השורות פורש מציאות גיאו־פוליטית סבוכה, רווית מתחים בין מעמדות ולאומים. זו כתיבה עכשווית, פופית, נאו־ז'ורנליסטית. לפעמים הרומן מזכיר כתבה ארוכה ומרתקת, ונראה שאין בכך שום דבר רע."
ישראל היום ממליץ על "לימונוב", ספרו של עמנואל קארר >>>

מפגש עם הסופר הצרפתי עמנואל קארר, מחבר "לימונוב"

לרגל צאת הספר "לימונוב" (פרס רנודו ופרס הפרסים הצרפתי לשנת 2011) ייערך מפגש עם מחבר הספר, עמנואל קארר, במכון הצרפתי בתל אביב ביום שישי, ה- 15 בפברואר בשעה 12:00. >>>

שר המלחמה של החיים

"הוא רצה להיות מפורסם יותר מכל סופר רוסי שנולד לפניו, אבל נחת באמריקה למציאות כאוטית של פוסט מלחמת העולם השנייה. עמנואל קארר כתב ביוגרפיה סמי-אמיתית על חייו של סופר שהיה גם פוליטיקאי בלתי מנוצח."
עמיחי שלו על ספרו של עמנואל קארר "לימונוב", YNET >>>

ספרי השנה של טיים אאוט

מבקרי הספרות של טיים אאוט יובל אביבי ומוטי פוגל בוחרים את עשרת הספרים של 2013, ביניהם "לימונוב" של עמנואל קארר, "הבן של ישו" של דניס ג'ונסון ו"כישוף למתחילים" של קלי לינק. >>>

 

גירסה להדפסה

RSS   צרו קשר   רשימת דיוור   English   חזרה לראש הדף

Created by: Zzzen   Design: eFshar   Copyright © Babel LTD. All rights reserved

בית